סיכום שנה הפורום הצפוני של איל"ת

הפורום הצפוני של ארגון אילת נפגש ללמידה, העשרה והפרייה הדדית.

פסיכולוגים, יועצי ומאמני תעסוקה עובדים, נפגשים לעתים ומצליחים להחליף  שלום חטוף. מפגשי הפורום הצפוני אותם אנו מקיימים בשיתופי פעולה הדדיים של גופים שונים, יחידים, חברות וארגונים בתחום, מאפשרים לנו לחשוב יחד, להתייעץ, ליזום שיתופי פעולה, ללמוד אחד מן השני וגם להרגיש שאנחנו לא לבד.

במסגרת המפגשים שמתקיימים בתדירות של רבעון, חברי הפורום מציגים כלי או מודל ולעתים אנו מזמינים מרצים שונים בהתנדבות.

המפגשים מאופיינים בתחושת שיתוף חיובית, למידה הדדית של המשתתפים ואווירה נפלאה השוררת במפגשים שאינה מובנת מאליה. ניכר שכל הקבוצה בעלת עשייה מגוונת והרבה אהבה לתחום בו הם עוסקים.

אז מה היו לנו בשנה שחלפה ?

נפגשנו פעילים ותיקים וחדשים בחודש מרץ,  כאשר את המושב הראשון הנחתה תמר אריאלי המקסימה, מנהלת תכנית אמות מידה בתעסוקה, הג'וינט – אשר חשפה אותנו לתהליכי הכשרה וקביעת אמות מידה לתפקיד מקדם התעסוקה. הכרנו את תהליכים המתרחשים היום בתבת ובמשרדי הממשלה והמאמץ לארגן, לאחד ולמסד את תהליכי ההכשרה וההערכה של תפקיד מקדם התעסוקה. חברי הפורום דנו האם יש הסכמה עקרונית על עולמות התוכן והאם קיימת שונות גדולה בין עבודת מקדם התעסוקה בתכניות התעסוקה לבין אנשים העוסקים בתחום בחברה הכללית.

חלקו השני של המפגש הנחתה עינת אלעזר המדהימה, מנהלת משאבי אנוש, מנחת קבוצות ומאמנת תעסוקתית פעילות היכרות יצירתית, חווייתית וייחודית –  מי אני ומי חושבים שאני, הצגת זהות אישית ותעסוקתית דרך הבעה יצירתית.

מפגש נוסף נערך בחודש יוני – חברנו גיל ניסל שיתף אותנו בשיטת העבודה שול והרגשנו את המסר שלו והאהבה לנועציו מהמגזר הערבי ובהחלט העניק השראה לרבים מאיתנו. הוא הדגים לנו כלי מיוחד בנושא שכולנו עוסקים בו –בניית קיר חסמים אשר המחיש כמה קל לבנות את החומה ועבדנו יחד על הפתרונות האפשריים.

  

 

החלק השני של מפגשנו עסק ב"איך הרשתות החברתיות המתהוות בארגונים ובכלל משפיעות על פיתוח הקריירה, מה המידע שיועץ קריירה צריך לדלות מהרשתות החברתיות כדי לתת ייעוץ נכון? " בהנחייתה הנפלאה של יעל אוספווט, אשר הכניסה אותנו לעולם שלא כולנו מיודעים אליו וגילינו שיודעים עלינו הכל  ,קיבלנו מידע על אפליקציות  שימושיות ואיך הרשתות החברתיות משפיעות על פיתוח הקריירה.

המושב הראשון של מפגשנו השלישי בשנה זו שהתקיים בחודש יולי נפתח עם דבורה בלום, עובדת סוציאלית תעסוקתית ומנחת קבוצות, אשר הציגה לנו במקצועיות את הקלפים שהיא פיתחה והנחתה סדנא בנושא "שימוש בקלפים לאימון תעסוקתי". כידוע, הקלפים הם כלי מעניין להתערבות ולהגברת מודעות עצמית לדפוסי חשיבה ופרדיגמות.  מכוונים לתקשורת פחות מאיימת כשהתכנים מגוונים וכל משתתף יכול להתחבר מנקודת המוצא שלו.

בחלקו השני של המפגש, טובה ענתבי שיתפה אותנו בידע הרב שלה מעולם ההשמה לאנשים עם מוגבלות, צורות ההעסקה והאפשרויות לקבל שיקום מקצועי מביטוח לאומי.

מפגשי הפורום התקיימו במרכז קריירה ברח' בורלא בחיפה וזו הזדמנות נפלאה להודות ולהוקיר את גב' שושי נבו, מנהלת המרכז ולצוותה על האירוח החם והזמין.

תודה לרבקה טובי הנפלאה על הליווי והתמיכה,

תודה לגיל ניסל ולנגה לוי הירדני שותפיי לתכנון וארגון הפורום.

תודה רבה  רבה לכל המנחים והמציגים בפורום ששמחו לשתף אותנו בדרכם היצירתית

וכמובן תודה לכל מי שהגיע

בתודה ובתקווה להמשך מפגשים מעניינים ומפרים

מפגשי הפורום הינם ללא עלות, אך נדרשת הרשמה מוקדמת

המעוניינים להצטרף מוזמנים ליצור קשר עם הח"מ במייל sigal.coach@gmail.con  או בווטסאפ לטלפון 0523757966

המעוניינים להנחות ו/או להציג כלי / מודל נשמח לשמוע מכם J

להצטרפות לפורום בפייסבוק (קבוצה סגורה בשם " הפורום הצפוני של עמיתי איל"ת") שלחו פנייתכם ונשמח לאשרכם (רק לצוות מקצועי בתחום)

במידה וידוע לכם על אנשי מקצוע נוספים מתחום התעסוקה העשויים לגלות עניין ו/או מעוניינים להצטרף לפורום, הם מוזמנים לפנות לח"מ. נא לציין פרטי התקשרות, ארגון ותפקיד.

שלכם באהבה

סיגל לזרוביץ, יועצת ומאמנת תעסוקית, אישית וניהולית, רכזת הפורום הצפוני