ביקורת על אתר האינטרנט captureyourflag.com / דן בונה

Capture Your Flag הינה חברת מדיה לאינטרנט שמקורה מניו-יורק. החברה מתמחה ביצירת תכנים להתקדמות מקצועית ולפיתוח קריירה בעזרת מתודולוגיות וידאו שונות.

לחברה אתר אינטרנט חינמי בשם http://www.captureyourflag.com ובו ערוכים מעל 2000 סרטוני וידאו קצרים של קטעי ראיונות עם כ-150 אנשי מקצוע מובילים בתחומם.
העיקרון הבסיסי של האתר הוא פשוט – המראיין ומייסד החברה אריק מיקלסן נפגש לראיון עומק על פיתוח הקריירה האישי ועל ניסיון החיים עם מנהיג מוביל בסקטור מסוים שלאחריו עובר ראיון העומק עריכה לסרטונים קצרים המתויגים על פי התימות השונות.

התימות מרוכזות בעמוד באתר האינטרנט על פי סדר אלפביתי, וניתן לבחור על פי התמות את הסרטונים המעניינים את הצופה. כפי שניתן לראות בתמונה, ישנם למשל 161 סרטונים שונים על תימת ה'איזון' (Balance) ו-100 סרטונים שונים על תימת 'להגדיר סיפוק' (Defining Fulfillment).

ברגע שלוחצים על תגית תמה מסוימת, עולה דף ובו ערוכים הסרטונים בסדר כרונולוגי של זמן צילומם מהעדכני ביותר לישן ביותר. קישור לכל סרטון מכיל את שמו של המרואיין ונושא הסרטון – כאשר כל סרטון מתויג ליותר מתמה אחת. בדוגמה שלפנינו עולות כל התוצאות של התמה 'הסבה במהלך הקריירה'.

ובלחיצה על משולש ה Play עולה הסרטון המבוקש. כל הסרטונים ערוכים כך שלא יעלו על 2 דקות באורכם, מה שהופך את הצפייה בהם למותאמת ביותר לתזזיתיות ולמהירות של העידן הזה. בדוגמה להלן יזם הייטק בשם עידן כהן מתראיין על האופן בו הוא מנהל פרויקטים עם צוות ממקומות שונים בעולם.

על כל אחד מהמרואיינים ישנו דף מידע עם תיוג של הניסיון המקצועי וההשכלה שלו. כל לחיצה על אחת מהתגיות הכחולות המתייחסות לניסיון המקצועי וההשכלה מעלות עמוד בו יופיעו כל הסרטונים הקשורים לנושא.

כאשר לוחצים למשל על עידן כהן, ניתן ללמוד שהוא המייסד והשותף בחברת פיתוח תוכנות לווידאו בשםBoxee וכן מתקבלת סקירה קצרה של הרקע ממנו עידן צמח. בתחתית העמוד מופיעות תגיות נושא כחולות ללחיצה המתייחסות לניסיון המקצועי ולהשכלה. כך למשל לחיצה על Tel-Aviv University תעלה את כל הסרטונים בהם יש מרואיין הקשור בהשכלתו לאוניברסיטה זו. כרגע מדובר רק בעידן, אבל נקווה שיהיו עוד.

כיום עם הגדלת התפוצה של האתר החינמי, הוא מציע את שירותי הווידאו שלו לחברות שונות באמצעות מוצרים המתבססים על המודל הפשוט והאפקטיבי שפיתחו. המודל כולל תוכניות לשימור עובדים ולקידומם באמצעות שימוש בראיונות וידאו קצרים של העובדים והמנהלים בארגונים עצמם ושל ניתוח ועיבוד של הסרטונים מהאתר יחד עם העובדים והמנהלים בארגונים. זהו גם המודל העסקי על פיו הם פועלים המאפשר בין השאר את המימון להפקת ולתחזוק האתר החינמי.

בעיני, האתר Capture Your Flag מוצלח מ-2 סיבות:
האחת, מכיוון שמדובר ברעיון פשוט המשתמש נהדר בפלטפורמה של האינטרנט– ללמוד באמצעות סרטונים קצרים מניסיון החיים של מובילים ומנהיגים בתחומים שונים.
והשנייה – מכיוון שהאתר והמודל העסקי שלו מהווים דוגמה לאופן בו בעידן שלנו, צוות מאוד מצומצם (האתר הוקם על ידי המראיין והצלם, ובהמשך התפתח לצוות של 6 עובדים) יכול להפוך רעיון פשוט לכלי שינוי רב-השפעה.