Copy

משב רוח Career - ידיעון אַיֶלת, גיליון 3

האגודה הישראלית לייעוץ תעסוקתי ולפיתוח קריירה


שלום יועצי קריירה יקרים,
 
אני גאה להציג בפניכם את הגיליון השלישי של הניוזלטר, גיליון עשיר במאמרים ובתוכן שאני מאמין שתמצאו בו רלוונטיות. מדובר בגיליון האחרון במתכונת הקיימת (לפחות לשנה הקרובה) ומעתה הניוזלטר יאחד כוחות עם כתב העת "אדם ועבודה" אשר יתפרסם שלוש פעמים בשנה. בגיליון הנוכחי ישנם 5 מאמרי תוכן: נטע כפרי מציגה טקסונומיה הוליסטית לשם אבחון תעסוקתי הלקוחה מעולם הפנג שואי. דן בונה מציג אתר לייעוץ קריירה כל כך טוב שלרגע גרם לו לחשוב שיוכל בעתיד הקרוב להוות תחליף ראוי ליועצי קריירה אנושיים. עמיר סגל כתב שני מאמרים: אודות החשיבות של ידיעת היועץ את תנאי ההעסקה של נועציו ועל המיזם החשוב "עובדים" המעניק סיוע לעובדים ולמחפשי תעסוקה. אני כתבתי מאמר קצר אשר שואף לעשות סדר בחשיבות של הפסיכומטרי במיון סטודנטים למוסדות להשכלה גבוהה בעקבות המתווה החדש לקבלה ללימודים אקדמיים. בנוסף, מוצגים בפניכם ארבעה סיכומים מיום העיון האחרון שהיה במכללת אפקה. לבסוף מתפרסמות הודעות חשובות לעיונכם. אני מקווה שתמצאו את הגיליון מעשיר ובכל מקרה אשמח לשמוע מכם ואתם יותר ממוזמנים להגיב למאמרים בעמוד הפייסבוק שלנו.

תודה מיוחדת ניתנת לד"ר בני בנימין על העזרה בעריכת הגיליון.

בברכת ימים חמים ושקטים,
ברק פיק, עורך הניוזלטר
barakpick@gmail.com


מורה נבוכים בשינוי שיטת הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה - או הפסיכומטרי לאן?

מאת ברק פיק


ב-21.10 פרסם שר החינוך היוצא, שי פירון, את המתווה החדש לקבלה ללימודים אקדמיים על סמך תעודת בגרות בלבד. החלק הראשון של התוכנית ייכנס לתוקף כבר בשנה האקדמית הבאה (תשע"ו, 2015) והתוכנית המלאה צפויה להתממש באופן מדורג בשלוש השנים הקרובות. יעד התוכנית הוא שאחד מכל שלושה סטודנטים יתקבל ללימודים אקדמיים לפי תעודת בגרות בלבד
לחצו למאמר המלא

 


למה הקמנו את "עובדים"?

עמיר סגל


בשנים בהן עבדתי עם צעירים בסיכון בעיריית ירושלים נתקלתי בשלל אתגרים כרכז תעסוקה. כולם השפיעו על המאמצים שדרשה עבודתי, וכמובן שהשפיעו על הצעירים שהשירות היה מיועד להם. אתגרים אלו היו המוטיבציה להקמת המיזם שהפך להיות עמותת עובדים, הממשיכה להתפתח בימים אלו.
לחצו למאמר המלא 


חדשות אַיֶלת

ב-21.10.14 התקיים מפגש חוקרים משותף של אוניברסיטת ת"א והאוניברסיטה העברית בנושא תוכניות התערבות מבוססות מחקר בתחום הקריירה. מצורף בזאת קישור לעמוד המפגש כולל ההרצאות המוקלטות.
לחצו לעמוד המפגש
 
חידוש חברות. שנה חלפה בעשייה, בפרוייקטים וברעיונות חדשים ומלהיבים.
לחצו לפרטים נוספים

 
אילת - מפגשי עמיתים האם את/ה מרגיש/ה לפעמים לבד בעבודתך בשטח?
האם תשמח/י להתייעץ עם עמיתים? האם תרצה לשתף אחרים בדילמות שלך?
האם חשוב לך להחליף מידע, רשמים, תובנות.... מהעשייה בשטח?.
לחצו לפרטים נוספים


מפגש עמיתים פורום צפוני
להתמקצע, להתעדכן, להתחבר
יתקיים ביום שני, 2.2.15  בשעה 17:15
לחצו לפרטים נוספים


מינויים חדשים
לחצו לפרטים
 


ביקורת אתר אינטרנט

דן בונה

רבות מדובר בשנים האחרונות על השינויים הטכנולוגיים ועל השפעתם על שוק העבודה. במיוחד ניתן הדגש על סוגי משרות ומקצועות רבים אשר מוחלפים על ידי עזרים טכנולוגיים שונים ותהליכי אוטומטיזציה - מקצועות כסוכני נסיעות, מתווכים, ואף תפקידים שונים בתחומי עריכת הדין וראיית חשבון. בניגוד לכך, ביחס למקצוע שלנו, ייעוץ לקריירה לסוגיו, נדמה שהעידן הזה מועיד פריחה וצרכים הולכים וגוברים, במיוחד לאור הביקוש הרב לשינויי קריירה תכופים ולאור תנודתיותו של שוק העבודה. יחד עם זאת, לעיתים אני נתקל באתר אינטרנט לפיתוח קריירה מוצלח במיוחד, שמעלה את הדאגה שמא מענה אנושי בדמותנו בעתיד כבר לא יהווה הגורם החשוב ביותר או המרכזי ביותר בפיתוח קריירה.
כזהו האתר: http://50waystogetajob.com/ 
 


טיפוסי אישיות על פי הפֶנְג שוּאי ככלי לאבחון תעסוקתי

נטע ביתן כפרי


במשך שנים, אולי דורות, חונכנו לחשוב שיש חיים ויש עבודה. הגישה שהביאה אותנו להאמין שחיים לחוד ועבודה לחוד – מגיעה מתוך תפיסה של בידוד מערכות. אך מה קורה  בתקופה שבה מרבית משעות היום שלנו הן בעבודה? מה קורה לחיים? לאן הם נעלמים?

לחצו למאמר המלא
 


איך להיות מועסק? חשיבות תנאיי ההעסקה בתהליך הייעוץ התעסוקתי

עמיר סגל


הדיון באופני העסקה של עובדים בישראל הוא דיון רחב ומתרחב. עיתונאים, עמותות, נבחרי ציבור וגורמים ממשלתיים ופרטיים נדרשים לסוגיית אופני ההעסקה של עובדים במשק. המדובר בתנאים הסוציאליים הניתנים לעובדים, בבחירה בהעסקה ישירה או העסקה קבלנית ובבחירה ההולכת ומתרחבת של העסקת פרילנסרים. בנוסף, ניתן להוסיף את אופן העבודה כעצמאי לרשימה זו – אופן עבודה שגם הוא הולך ומתרחב בישראל כמו בשאר העולם המערבי. לחצו למאמר המלא
 


תקצירים מימי עיון קודמים

מתוך יום העיון של אילת

קבוצת דיון בנושא "תהליכי קבלה לעבודה ב-2014 - בין אבחון הגיוני לשיגעון תרבותי", בהנחיית עידית קרני.

תקציר הרצאתו של דר' שלמה ישי
לחצו למאמר המלא
 
פרופ. יהודה כהנא
אתגרי שוק התעסוקה: הזדמנויות לשגשוג

לחצו למאמר המלא
 
מיזמים תעסוקתיים
לחצו למאמר המלא

 

 

 
 


עדכון בנוגע למפגש העשרה ראשון של מתנדבי פרויקט "מחר עם אתגר"

מיטל פיננסר, מרכזת התוכנית: 052-4780428

ביום הראשון של השנה האזרחית השקנו את פרויקט "מחר עם אתגר" ביום העשרה מיוחד עבור מתנדבי הפרויקט. הפרויקט מעניק ייעוץ קריירה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים והוא נעשה בשיתוף פעולה עם ארגון "קשר - הבית של המשפחות המיוחדות".

אנו מחפשים מתנדבים נוספים לפרויקט חשוב זה (מצורפת מודעה נפרדת בעניין). בינתיים אנו מגייסים רק מתנדבים מהצפון, אך נשמח לשמוע ממתעניינים מכל הארץ.

לחצו למאמר המלא
Copyright © 2015 אַיֶלת, All rights reserved.
 
Email Marketing Powered by MailChimp