top of page

פרידה מנגה לוי הירדני ז"ל - אישה מיוחדת במינה, אמי סקליר


קשה לעבד את העובדה שנגה לוי הירדני איננה.

אנחנו יכולים לדבר עליה מקצועית. נגה הגדירה עצמה כמורת דרך לחיבורים בקריירה ומשאבי אנוש. היא הייתה פסיכולוגית תעסוקתית ארגונית מומחית, מאמנת אישית-עסקית, יועצת קריירה מופלאה ופעילה באיל"ת. נגה ניהלה משאבי אנוש בארגונים, היא הדריכה ולימדה סטודנטים רבים במרכז לפיתוח קריירה באוניברסיטת חיפה. היצירתיות שבה באה לידי ביטוי אפילו בסדנת אפייה של לחמי שאור ושל קריירה שפיתחה.

אבל התבקשתי ואני רוצה לדבר על הפן האישי יותר.

הכרנו לפני כמה שנים. הייתי בנסיעה, הטלפון צלצל ונגה הייתה בצד השני. היא אמרה שהיא קוראת הרבה ממה שאני כותבת והרבה פעמים היא מרגישה כאילו אלה ממש המילים שלה ולכן התקשרה וחושבת שאנחנו צריכות להכיר.

זכרתי את השם שלה מדברים מעניינים שקראתי על סדנאות הלחם והקריירה, הקליק נוצר מיידית באותה שיחה. די מהר נפגשנו והחלטנו שאכן אנחנו חייבות להתחבר.

נגה הציעה שתהפוך לחלק מצוות היועצות של בי סאקסס ומייד הסכמתי. חשתי גאווה גדולה על כך שמישהי מנוסה, חכמה ומדהימה כמוה תהיה חלק מהצוות. כמובן שכל מי שהפניתי לליווי שלה, נתן משובים מדהימים.

בהמשך גם דיברנו על כך שהיא תשתתף בקורס ייעוץ קריירה שלי ואני גם אלמד חלק מהשיטות שלה. עם כל הניסיון, ההוכחות וההישגים, היא הגיעה לקורס בענווה גדולה. כמובן שהוסיפה המון לקורס אבל למדה כמו כולן וכששאלתי בחשש מה האם היא מרגישה שהקורס מוסיף לה, ענתה שבוודאי ואפילו הסבירה למה. זו נגה. ענווה, סקרנות עצומה, רצון ללמוד כל הזמן והכי בגובה העיניים.

כבר בשיחה הראשונה, סיפרה בפתיחות רבה על כך שכבר פעמיים חלתה וניצחה את הסרטן, סיפרה על הדרך המיוחדת שעשתה והשינוי בחיים שהסרטן הביא לחייה. לפני כשנתיים, במפגש יועצות מסורתי אצלי בבית, שיתפה את כולן במה שכבר ידעתי. שהסרטן חזר. היו לנו כמה שיחות על הנושא ושיתפה בהתלבטויות לגבי דרך הטיפול. באותה פגישה עוד תכננו לעשות מפגש אצלה בבית, עם סדנת הלחם והקריירה אך כשהגיע המועד, התנצלה שכבר לא במצב להתמודד עם זה.

לפני חודשיים, הבנתי שאני חייבת לנסוע להיפרד. נכנסתי לאוטו ונסעתי לכפר ורדים. היא כבר הייתה במצב קשה. היה לה קשה לדבר. אבל בכל זאת, נגה זו נגה וכשמדברים, עושים את זה בפתיחות מלאה. אז בכינו יחד ודיברנו על כך שזו הפרידה שלנו. עם נגה, אין מה להכחיש את המציאות או לספר סיפורים. היא מסתכלת על המציאות בעיניים נבונות ופקוחות ולשתינו היה חשוב להיפרד כראוי.

נגה הותירה שלוש בנות צעירות, אמא ואח וגם בן זוג אוהב. התמונה המצורפת היא התמונה שהבנות שלה ביקשו לצרף כאן.

הייתי בבהלוויה. היה קורע לב. אין דרך אחרת לתאר את זה. אורן, בן זוגה, אמר משפט שמתאר אותה הכי מדויק. הוא אמר שאי אפשר היה להכיר את נגה ולא להתאהב בה.

היי שלום אהובה שלי. תחסרי המון למשפחה שלך ולכל מי שהכיר אותך. אני אתגעגע המון ואוהב אותך לעד.

...............................................................................................................................

[1] אמי סקליר, מ.א., בעלים ומנהלת של BSuccess, https://besuccess.co.il/ emi@besuccess.co.il

Comments


bottom of page