ישומים של עקרונות הגישה המוטיבציונית לשינוי ביעוץ קריירה

סדנה של פרופ' חדוה בראונשטיין-ברקוביץ


שינויים בקריירה, בין אם מבחירה ורצון או בשל כורח, עלולים לעורר חששות ולהקשות על מימוש ויישום השינוי. בסדנא זו נלמד כיצד ניתן לסייע לנועצים להגדיר את מטרות השינוי ולממש אותו, באמצעות שילוב של עקרונות ושיטות עבודה מהגישה המוטיבציונית לשינוי.מטרות:

א. רכישת מושגים, מיומנויות וכלי עבודה מבוססים על הגישה המוטיבציונית לשינוי.

ב. יישום והתאמת עקרונות הגישה המוטיבציונית בייעוץ התעסוקתי לשם קידום ועיצוב שינויים בדפוסי הקריירה, וכן קבלת החלטות תעסוקתיות ומימושן.


מועדי הקורס: ימי ג' 22.2, 1.3, 8.3, 15.3, 22.3, 29.3 בשעות 17:00-19:15 .


הסדנה מקוונת


היקף: 16 שעות אקדמיות במהלך 6 מפגשים.


שיטת הלימוד: הקניית מושגים ועקרונות תיאורטיים ורכישת כלי התערבות. דיון במחקרים. תרגול וניתוח מקרים, כולל מקרים שיובאו לכיתה על-ידי המשתתפים.


תקציר:

בעולם עבודה רווי מעברים וצמתים, אחת ממטרותיו המרכזיות של ייעוץ הקריירה היא לצייד את הנועצים בכלים אפקטיביים אשר יקלו על ההתמודדות וההסתגלות לשינויים (סביקס, 2005).

השינויים בקריירה, בין אם מתוך בחירה ורצון או מתוך כורח שנכפה, מעוררים אצל נועצים רבים חששות ומקשים על מימוש ויישום השינוי.

בסדנא נלמד כיצד ניתן לסייע לנועצים להגדיר את מטרות השינוי ולקדם אותו, באמצעות שילוב של עקרונות ושיטות עבודה מהגישה המוטיבציונית לשינוי (Motivational Interviewing). הגישה מסייעת להתמודד עם חסמים הנובעים מקשיים מוטיבציוניים ו/או קשיים בתפיסת מסוגלות עצמית, ומטרתה לקדם שינויים בהרגלים ובהתנהגות באמצעות חשיפת מקורות המוטיבציה הפנימית של הנועץ. זו הינה גישה ממוקדת-מטופל ברוחה השמה דגש על הקשר שבין המטפל/יועץ למטופל/נועץ ככוח המניע את השגת המטרות.

יושם דגש על תרגול טכניקות של השיטה ויישומם בייעוץ קריירה, לדוגמא: חקר דילמות רוויות אמביוולנציה, זימון שפת שינוי, הפחתת התנגדויות.


על המנחה:

פרופ' חדוה בראונשטיין-ברקוביץ, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית ומדריכה. מרצה, חוקרת, ומטפלת בתחום התפתחות וייעוץ קריירה. פרופסור חבר (בדימוס) במכללה האקדמית של תל-אביב יפו. הקימה באקדמית את התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית וכיהנה כראשת התוכנית בשנים 2006-2019. מחקריה הינם בתחום הייעוץ והטיפול התעסוקתי, ופרסומיה ממוקדים בהיבטים התפתחותיים של ניהול קריירה, בדגש על תפקיד המשפחה הגרעינית ודפוסי ההתקשרות ברכישת משאבי חוסן להסתגלות בעולם העבודה. חברת מערכת בכתב העת 'אדם ועבודה'.


 

מחירים (ניתן לפרוס לתשלומים)


מחיר רגיל בהרשמה מוקדמת (עד ה 31.12): 900 ₪.

המחיר לחברי איל"ת בהרשמה מוקדמת (עד ה 31.12) : 680 ₪.

מתאריך 01/01/22 מחיר רגיל: 1,035 ₪.

מתאריך 01/01/22 המחיר לחברי איל"ת: 782 ₪.