top of page

מהנדסת ומאמנת קריירה

חביבה אהרון

יועצת
Blue-Stripe.png

חביבה אהרון

0542466723

אימון והכוונה בראש הנדסי, להבראה והצמחת קריירות מצליחות. מומחיות בלווי אנשי צבא, הייטק, הנדסה ורפואה בצמתי החלטה ושינויים בעולם העבודה החדש

מזל = הזדמנות פוגשת מוכנות

בפן הפורמאלי, ההשכלה האקדמית שלי כוללת שני תארים מאוניברסיטת בן גוריון- הנדסת תעשיה וניהול ו MBA במנהל עסקים. כסקרנית ותלמידה נצחית בנוסף להסמכות טכנולוגיות וניהוליות העשרתי את ארגז הכלים המקצועי שלי בהסמכות מעולמות ניהול עצמי והתפתחות אישית: אני מאמנת אישית - איק"א (איגוד הקואצ'ינג הישראלי). יועצת תעסוקה - 'בעצמי', מגשרת - מכון להב אונ' ת"א. מוסמכת כדיירקטורית - מכון למנהיגות.

מה למדתי

לעולם אימון וייעוץ הקריירה אני מגיעה, מצוידת בניסיון ניהולי פרקטי מכל הזויות של שוק העבודה החדש. התמונה הפנורמית הרחבה שמקבלים המתאמנים והנועצים מאפשרת להם למצות את החיבורים וההזדמנויות בין הצרכים והחוזקות שלהם, למקומות בהם הם נדרשים ומתוגמלים בשוק העבודה. >>> זווית המעסיק - גובשה במהלך שני עשורים של קריירה במגוון תפקידים ניהוליים בעולם הבנקאות והפרק המשמעותי בחברת אל על .
האחריות לניהול משאבים אנושיים, טכנולוגים וכספיים בהיקפים של מיליוני דולרים הציבה אותי תמיד בליבת העשייה ומרכז העצבים של הארגון עם המון אדרנלין ואקשן, ובממשק ישיר וצמוד להנהלה והדירקטוריון.
ביום יום עסקתי בגיבוש והובלת תוכניות אסטרטגיות, תרגמתי אותן לתכניות עבודה שנתיות שיושמו באמצעות מאות פרויקטים חוצי ארגון. זה דומה לניצוח על תזמורת עם מאות עובדים, ספקים, יועצים ונותני שירותים.
בעשור האחרון שהתאפיין בקצב שינויים מסחרר טכנולוגיים, גלובאליים ורגולטורים, כראש מטה חטיבת דיגיטל ומחשוב באל על, הובלתי שינויים תהליכיים ושינויים ארגוניים נרחבים ותכופים כדי לאפשר לארגון גמישות לצרכים העסקיים. זה כלל את כל המעטפת העוסקת בהון האנושי: התאמות מבנים ארגוניים, שינויים בתהליכי גיוס, קליטה, הערכת עובדים, בחינת מודלים חדשים להעסקה ותמרוץ, בנצ'מרק שכר, תנאים, מוטיבציה ורווחה.
אין ספק שהקילומטרז' הניהולי, מסייע לי היום באימונים וייעוצי קריירה. הניסיון הזה כולל במצטבר מאות ראיונות עם מועמדים ועובדים, כתיבת מאות דרישות עיסוק. גיבוש והובלה של עשרות תוכניות הדרכה להשלמת הפערים במיומנויות וכישורי עובדים ומנהלים.
>>> זווית מאמנת ויועצת קריירה ותעסוקה – גובשה ב 8 השנים האחרונות בהן אני מאמנת אישית מוסמכת , מייעצת ומכווינה אנשים שכתוצאה משינוי בצרכים האישיים או בעקבות שינויים בשוק העבודה, נדרשו לבצע חישוב מסלול קריירה מחדש.
5 השנים הראשונות בתחום, שילבו פעילות במסגרת תפקידי בארגון ובמקביל לווי בקליניקה פרטית.
מהפוזיציה הארגונית - ליוויתי בתהליכי אימון ומנטורינג למנהלים וראשי צוותים בצמתי קריירה שונים בארגון, צמתי החלטה ומשברים אישיים ומקצועיים. בנוסף פיתחתי והנחתי סדנאות והרצאות, כדי לחזק ולהטמיע בקרב כלל אנשי הארגון, כישורים ומיומנויות מעולמות ניהול עצמי ופיתוח אישי.
בקליניקה הפרטית - אימנתי וייעצתי לאנשי צבא, הייטק, הנדסה ורפואה, שחוו את השינויים שחלו גם בעולמות אילו מבלי שציפו או נערכו לכך מראש.
מגפת הקורונה, הייתה עבורי נקודת מפנה אישית, שבה יישמתי את המתודולוגיה וארגז הכלים שפתחתי עם השנים, ל 'חישוב מסלול קריירה מחדש' בעצמי על עצמי.
כך הגעתי להחלטה לצאת לעצמאות, על מנת שאוכל למקד את העשייה שלי בתהליכי לווי אישי, הדרכות וסדנאות .
כיום אני במשרה מלאה מאמנת ויועצת קריירה בקליניקה הפרטית, מתנדבת בקהילה כיועצת תעסוקה בארגון 'בעצמי', מרצה ומנחת סדנאות.
אני מוצאת חשיבות עליונה בהעלאת המודעות לחוקי המשחק החדשים שהשתנו בשוק העבודה ואילו שעוד צפויים, בכדי לאפשר לאנשים להיערך ולא להיות מופתעים. בסדנאות והרצאות העשרה והשראה לארגונים ולפרטיים, אני מקנה כלים ומתודולוגיות לפיתוח אסטרטגיות נכונות להבראה וצמיחה של הקריירה, הכרות והכוונה להתאמת כלי חיפוש העבודה לחוקי המשחק החדשים. ההרצאות והסדנאות באנרגיה גבוהה, מניעות למחשבה ופעולה, הן כוללות סרטונים וסיפורים אמיתיים שמפילים אסימונים.

מה עשיתי

תחומי התמחות

הכנה לפרישה, הכנה לראיונות עבודה לתפקידי ניהול, הכנה לראיונות עבודה, הכוונה ללימודים, הכוונה תעסוקתית, אימון אישי תעסוקתי, קורות חיים, חיפוש עבודה, פיתוח ושימור קריירה

אני אמא לביאה ל 3 + פודלית מתוקה שהיא התינוקת הנצחית שלנו. נשואה 23 שנים לטל, קצין טכנולוגי בצה"ל שבמקביל אלי היה נשוי במסירות לצ"הל :-)
הוא המתאמן מספר אחת שלי, וממש לאחרונה יצא לדרכו החדשה באזרחות אחרי 30 שנות שירות.
בהשכלתי ובנשמתי אני מהנדסת תעשיה וניהול. את הראש ההנדסי, שכולל יסודיות, העמקה וסקרנות אינסופית אני מביאה לכל תחום בחיי, וגם בתהליכי אימון וייעוץ הקריירה שאני מלווה. זה נעשה באמצעות מתודולוגיה ייחודית שפתחתי המשלבת כלי אימון, כלים לאבחון אישי, כלים וסימולטורים מתקדמים ללימוד הסביבה העסקית הרלוונטית למתאמנים.
נאמר כי אין חכם כבעל ניסיון....
מעבר להשכלה הפורמאלית, למעלה משני עשורים של קריירה ניהולית, בנו אותי כמומחית בחיבור אנשים, טכנולוגיה, עסקים ומה שביניהם. למתאמנים ונועצים שאני מלווה, הידע והניסיון מסייע לקבל ראיה רחבה לגבי עצמם ולגבי שוק העבודה, ולא פחות חשוב, הכוונה פרקטית כיצד להשתמש בפוליטיקה הארגונית לטובתם.
בדיעבד, הסימנים לקריירה השנייה כמאמנת ויועצת קריירה, היו מאז ומתמיד, היא מחברת את כל הנקודות בדרך המקצועית והאישית שעברתי. החל בבית הספר היסודי והמשך לאורך כל התיכון. תמיד הגנתי על זכויות חבריי ופעלתי מול הנהלת בית הספר לרווחתם כיו"ר מועצת התלמידים.
בחיי הבוגרים, זה מיקם אותי ככתובת הראשונה של חברים, משפחה ועמיתים, להתייעץ ולקבל הכוונה כשמתלבטים מה ללמוד?, האם לעזוב מקום עבודה?, לפני דיון שכר, וכשחווים קשיים עם הבוס.

רשת הקשרים האנושית שצמחה איתי לאורך השנים, היא אחד הנכסים שאני מוקירה ומעריכה במיוחד. היא כוללת אנשים שתרמו למדינה ולמדע ומגיעים מעולמות צבא, הייטק, הנדסה ורפואה, איתם יש לי חיבור אישי ומקצועי חזק. בהקשר המתאים, לא פעם היא מגויסת לטובת ההצלחה וצמיחה של האנשים שאני מלווה, בקליניקה ובמסגרות ההתנדבותיות.
אומרים שיש לי אינטואיציות מעולות, סוג של חוש שישי.
זה מגיע מהיכולת לקרוא בין השורות, להבין את הסיפור הרחב גם מתוך נתונים יבשים, ולהקשיב היטב גם למילים שלא נאמרות, כל מה שנמצא מתחת לקרחון .... למתאמנים ונועצים היכולת הזו מסייעת לדייק את תהליך החיפוש והבחירות שלהם, להגיע מוכנים ולייצר הזדמנויות חדשות.
אני מנפצת תקרות זכוכית סדרתית ורצה למרחקים ארוכים ... (מטפורית :-)).
במקביל להקמת המשפחה והשנים הראשונות של ביסוס הקריירה המקצועית, 14 שנים מחיי הוקדשו להנצחה ותיקון העוול שנגרם לאבי, נכה צה"ל פדוי השבי המצרי בחייו. זה היה כרוך בהליך משפטי מורכב מול משרד הביטחון. הפרק הזה של חיי, לימד אותי לרתום אנשים לדרך שלי, צייד אותי בהבנה משפטית עמוקה וביכולת ללמוד מאפס תחומים חדשים.
בעקבות הקורונה הסתייעתי, הפעם עבור עצמי, בתהליך חישוב מסלול קריירה מחדש שפתחתי. הבלבול הוחלף בתמונה ברורה שהובילה אותי לעשות שינוי אישי מהותי של חיי המקצועיים וכמובן משפיעה לטובה על חיי האישיים. מ"שכירה בת שכירים" בחרתי לצאת לעצמאות כדי לחוות קריירה עם עניין, שליחות ומשמעות.

מי אני

אני ספק מורשה של משה"בט נמצאת ברשימת היועצים שנבחרו ללוות את פורשי צה"ל, מטעם מחלקת הפרישה.

שונות

אזור גיאוגרפי למתן ייעוץ

אזור המרכז, השפלה ומישור החוף הדרומי, אזור ירושלים

מודיעין - מכבים רעות, שוהם, יישובי חבל מודיעין, בן שמן, גינתון, כפר דניאל, בית נחמיה, שוהם

ייעוץ אינטרנטי

bottom of page