top of page

יהיה בקרוב

יועצת קריירה וחדשנות

רוני לפידות

יועצת
Blue-Stripe.png

רוני לפידות

054-3311653

יועצת לניהול קריירה בעולם העבודה החדש, מרצה ומנטורית, מפתחת שיטת "פיצוח הקוד האישי" למימוש הייעוד והחזון התעסוקתי האינדיבידואלי והארגוני.

מומחית בתיווך חדשנות לא.נשים וארגונים

B.A במדעי ההתנהגות, ייעוץ ארגוני, ליווי ואימון אישי לקידום בתעסוקה ופיתוח קריירה, תהליכי שינוי והגישה המוטיבציונית, טיפול תעסוקתי בשיטת CBT, לימודי תודעה ושיטות אימון לשחרור תפישות מגבילות וחסמים, שינוי דפוסי התנהגות ויצירת רווחה, מימוש והגשמה..

מה למדתי

ברקע שלי, אני מגיעה מתפקידי גיוס וHR בתעשיית ההייטק, כאשר כל שנתיים, כיאה לדור הY, עברתי ארגון ונחשפתי לתרבויות ארגוניות שונות, מעסיקים, מנהלים ותהליכי גיוס שונים.
לאחר כעשור בתעשייה, בנקודה בה רציתי לעשות שינוי לעשייה בעלת ערך ומשמעות ולא ידעתי מה הדבר הבא ולאן אני הולכת, מתוך הצורך האישי שלי, פיתחתי שיטה שהביאה אותי למצוא את התפקיד האולטימטיבי עבורי דאז.
נהייתי רכזת תחום הפרט בארגון חברתי לקידום תעסוקה ופיתוח קריירה.
עסקתי בייעוץ לניהול קריירה וליווי תהליכי שינוי, מאוכלוסיות מוחלשות ועד למנהלים בכירים.
התמקצעתי בעולם העבודה החדש, הנחיתי קבוצות, פיתחתי תכני הדרכה לאוכלוסיות מגוונות ולאנשי מקצוע בתחום, יזמתי פרוייקטים חברתיים לקידום בתעסוקה, עבדתי עם השיטה שפיתחתי, שהביאה ל80% השמה ולסיפורי הצלחה מרגשים.
בשנה החולפת, לקחתי את כל הידע והניסיון שצברתי לאורך הדרך ויצאתי לעצמאות.
היום אני יועצת לניהול קריירה, מנטורית ומרצה. מומחית בעולם העבודה החדש ומתווכת את הידע החדשני שאני מביאה איתי בעבודה שלי עם א.נשים, ארגונים ואנשי מקצוע בתחום.
בתקופת הקורונה פיתחתי סדרה של 8 הרצאות שמביאה את כל הכלים והידע הדרוש להתנהלות בעולם העבודה החדש ויצרתי שיתופי פעולה להנחיית מחפשי עבודה במרכזים להכוונה תעסוקתית ולקהל הרחב בזום.
נושאי ההרצאות: מאפייני עולם העבודה החדש, שיטת "פיצוח הקוד האישי" לגילוי הטאלנט והכיוון הבא בקריירה, חיפוש עבודה אפקטיבי בעידן הנטוורקינג והרשתות החברתיות, כתיבה ושדרוג של קו"ח, סטוריטלינג ומיתוג אישי ("סטארי טלינג" - כל אחד יכול להיות כוכב - אומנות השיווק העצמי בעידן החדש), הכנה לראיונות עבודה, אקדמיה ותעסוקה, פיתוח כישורים רכים, "לנפץ את התקרה ולהעז לחלום" - שחרור תפישות מגבילות, העלאת המסוגלות והערך)
בין היתר, אני מנחה מתנדבת בתוכנית "תופסים כיוון" - פיתוח קריירה לאקדמאים ולהנדסאים מצטיינים מהפריפריה.
לאחרונה יצרתי סדנא לפיתוח מסוגלות תעסוקתית ומנהיגות חברתית עבור נשים צעירות מהפריפריה.
העשייה שלי מכילה:
 מנטורינג וייעוץ לניהול קריירה בעולם העבודה החדש.
 מומחיות בתיווך חדשנות לא.נשים וארגונים.
 הרצאות לקהל הרחב: מחפשי עבודה, שכירים, עצמאיים.
וכן, לאנשי מקצוע, צוותים, מנהלים וארגונים בנושאים:
 עולם העבודה החדש.
 קידום תעסוקה וניהול קריירה בעידן החדש מהצד היועץ/המעסיק.
 פיתוח מסוגלות תעסוקתית.
 מנהיגות והובלה חברתית.
 פיתוח מנהלים וצוותים בארגונים:
 תיווך החדשנות לארגון בעולם העבודה החדש.
 איך להיות ארגון אטרקטיבי, מוביל, שמגייס ומשמר עובדים בעולם המשתנה, בעידן דור הZ.
 פיתוח תקשורת אפקטיבית בארגון ודינמיקה צוותית.
הייחודיות שלי מתבטאת בשילוב בין העובדה שאני מגיעה עם ידע וניסיון מקצועי עשיר מהשטח, מכירה היטב הן את הצד המעסיק, המגייס, הן את הצד היועץ והן את הצד המחפש. לבין, ידע חדשני שאני מביאה בתחום האימוני והייעוצי, מהאקדמיה הקלאסית של מדעי ההתנהגות והחברה ועד לשיטות ותורות אלטרנטיביות המביאות רוחב יריעה והבנות של האדם על מרכיביו: היכרות מצויינת עם נפש האדם, אמונותיו, מחשבותיו והתנהגויותיו, כך שמתקיים זיהוי חד ומדוייק של העומד ממול בזמן קצר, מיפוי של העוצמות והחולשות, סיוע בשינוי תפישה ומיסוס מחסומים והבנת הדרך הטובה ביותר ליצור גישור על מנת להביאו מהמצוי לרצוי.
אלו עולמות אותם אני חוקרת ולומדת משך שנים רבות, כולל תהליכי התפתחות אישיים שהביאו אותי למומחיות באבחון ופיענוח מדוייק בשילוב ידע חדשני.
השילוב בין העולמות, יוצר פתרונות ומענה הוליסטי עבור דורש השירות ובכך, תהליכים איכותיים הזמן קצר המביאים לתוצאות מצויינות: הן בפן הפרטני והן בפן הארגוני.


מה עשיתי

תחומי התמחות

תכנון פרויקטים חברתיים-תעסוקתיים, סופרוויז׳ן ליועצים, חיפוש עבודה, קורות חיים, הכל, הכוונה ללימודים, הדרכת אנשי מקצוע, פיתוח קריירה, הכנה לפרישה

אני מאמינה שכל אחד ואחת יכולים להשיג מה שהם רוצים, לממש את התשוקה שלהם, לעסוק ולהתפרנס ממה שהם אוהבים ולחיות את החיים שבא להם לחיות.
אני מאמינה גדולה ביכולת של כל אחד מאיתנו, ליצור ולהשפיע על החיים שלנו,
לעצב ולשנות את ה"עובדות", רק צריך להסכים ולקבל את הכלים וההכוונה לעשות כן.
המשפט שמסביר את זה הכי טוב, שהולך איתי מאז ומתמיד הוא:
"If the facts don't fit the theory, change the facts" (אלברט איינשטיין).
מי שמסכים להאמין שכך - מגלה, שאם הוא רוצה, הוא יכול לשנות גם את מה שהוא תופש כ"עובדות" בחייו ואז הכל באמת אפשרי - ולא כמטאפורה קלישאתית.

מי אני

בבסיס העשייה שלי, עומדת השיטה שיצרתי, המביאה מודל מדוייק שמפצח את החיבור הייחודי בין הטאלנט שכל אחד יכול להיות ולגלות בעצמו, לבין יצירת ההזדמנויות התואמות בשטח.
לכן, כל אדם ולא חשוב באיזה סטאטוס הוא, צריך לדעת איך להתנהל בעולם כזה כדי ליצור לעצמו הזדמנויות יש מאין ואת תחושת הוודאות מבפנים - בין אם שכיר, עצמאי, מחפש עבודה או מועסק. זאת ממש חוקיות חדשה שנוצרה, שפה ותפישה שיש להכיר ולאמץ.
המעסיק, שנאבק היום לשמר עובדים או מתקשה לגייס, לקלוט, או לעכל את הדור החדש, צריך ללמוד את החוקיות הזאת, על מנת להיות אטרקטיבי ולהישאר רלוונטי בעולם שמשתנה בקצב מסחרר, עולם שבו ההתפתחויות הטכנולוגיות מואצות, מה שמשנה את אורחות החיים, את תנאי ההעסקה וכמובן דור הZ שמערבב את כללי המשחק כפי שהכרנו אותם עד היום. זאת, על פי עיקרון הברירה הטבעית: "לא החזק ביותר שורד, אלא זה המתאים עצמו בצורה המיטבית ביותר לשינוי" (דארווין).
וכן, אנשי המקצוע - היועצים, נדרשים להתעדכן ולהיחשף כל הזמן לשיטות חדשניות, על מנת לתווך בצורה מיטבית את הידע הזה הלאה ולסייע בהעלאת תחושת המסוגלות והביטחון, בעידן המימוש העצמי, אך גם עידן של חוסר יציבות וביטחון תעסוקתי.
זה מביא לסיפוק אדיר כשאני יודעת שהצלחתי להעניק את הידע והכלים, על מנת שכל אחד מהגורמים הללו יוכל לממש עצמו ולתפקד בצורה המיטבית ובכך, ליצור חברה חזקה – רשת של פרטים שתומכים אחד בשני ומשפיעים אחד על השני.

שונות

אזור גיאוגרפי למתן ייעוץ

פריסה ארצית

יושבת פיסית בבנימינה. מקבלת גם אונליין

ייעוץ אינטרנטי

bottom of page