top of page

מבייבי בום לבייבי זום - משמעות העבודה ואתגריה בראי הדורותיום העיון יעסוק ביעוץ קריירה בראיה התפתחותית ודורית.

בחירות קריירה לאורך החיים מושפעות ממאפיינים דוריים של התקופה בה נולדנו, וממאפיינים התפתחותיים הקשורים לצרכים, לחסמים ולהזדמנויות מותאמות גיל. יום העיון יסקור את ההיבטים ההתפתחותיים והדוריים, ישים זרקור על המשותף והמבדיל ביניהם, ויצייד אותנו בכלים פרקטיים לתהליך יעוצי מיטבי, שמנכיח וממנף היבטים אלה.

מנחה - רונית מילר

08:35-08:40 רוית חגבי בלידשטיין, יו"ר איל"ת, יועצת קריירה ויועצת ארגונית

מילות פתיחה וברכה<<<<<<


08:40-08:45 פרופ' ניר קידר, רקטור המכללה האקדמית ספיר

מילות פתיחה וברכה


<<<<<<

08:45-09:30 יובל שפיר

להיחלץ מכוח הכבידה של בית הספר ולהצליח בקריירה

מערכת החינוך יצרה עולם של בוגרים עם ידע נרחב ביחס לעבר, חשבון ויכולת קריאה וכתיבה. אולם בוגריה מגיעים אלינו כעבור חמש, עשרים או ארבעים שנה עם תפיסות מעכבות, דפוסי חשיבה ארכאיים, ומחסור בכישורים עדכניים. בהרצאה נקרא בשם לחלק מההדים האלה מהעבר, ונסמן מקומות בהם נוכל 'לעדכן גירסא' ולחלץ אותם מתקיעות.

יובל שפיר הוא מייסד ומנכ"ל של iDecide - הדרכה ויעוץ לפיתוח קריירה. בעל נסיון של כ-25 שנים בהנחיה, בהדרכה וביעוץ. בעל שני תארים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית, כיהן בעבר כיו"ר האגודה הישראלית ליעוץ תעסוקתי ולפיתוח קריירה (אַיֶלת) וכיועץ בחברת מקינזי.

תחומי התמחות עיקריים: פיתוח קריירה בארגון, הטמעת תפיסות ארגון ידידותי לקריירה (כולל חיבור מעשי לאסטרטגיה ושילוב בשינוי ארגוני), קריירה ביזמות, חינוך לקריירה, הכוונה מקצועית, חיפוש עבודה איכותית בהתאמה למגוון אוכלוסיות יעד, וליווי עובדים ומנהלים בקריירה.

>>>>>>

09:30-10:00 רונית מילר

עשרים-שלושים ומה שביניהם: אתגרי הקריירה בעשור השלישי לחיינו

מה לא נאמר עליהם? הדור האבוד, דור הקנגורו, דור הבומרנג ועוד ועוד... בהרצאה ננסה להבין מה מאפייניו של אדם בוגר, האם צעיר וצעירה בדור הזה יכולים להיקרא "בוגרים"? מה מטריד אותם, מהן הציפיות שלהם מעולם העבודה בפרט ובחיים בכלל וכיצד אנחנו יועצי ויועצות הקריירה יכולים לסייע להם ביתר דיוק.


רונית מילר היא חברת סגל אקדמי במכללת ספיר ובאוניברסיטה הפתוחה זו השנה העשרים ושמונה. מרצה בתחומים של ניהול, קריירה ומיתוג עצמי. מלווה סטודנטים בשנה האחרונה ללימודיהם במסגרת הקורס "למידה מבוססת התנסות" הידוע בשמו "תכנית המתמחים" במגוון מחלקות ומאמינה באמונה שלמה שתפקיד האקדמיה להקנות תשתית ידע תיאורטית במקביל לכלים ומיומנויות להשתלבות מיטבית בשוק העבודה. לאחרונה מוניתי לתפקיד המתאמת בין האקדמיה לשוק העבודה במכללה ואני נרגשת לקראת עשייה ברוכה בתפקיד. בכובע השני משמשת כיועצת קריירה ומאמנת תעסוקתית, מובילה את פורום דרום של איל"ת זו השנה השלישית.

<<<<<<

10:10-11:00 לירון יונה

מעצבים קריירה באמצע החיים

משבר הקורונה הביא לפתחי את ההזדמנות ללוות עשרות אנשים, רובם סביב גילאי 40 , שבחרו לעשות שינוי באמצע החיים. מה עבד? ומה פחות? והאם יש נוסחה להצלחה? בהרצאה זו ריכזתי את האתגרים המרכזיים והתובנות שצברתי במהלך הדרך, יחד עם כלים פרקטיים ליישום בתהליך.

לירון יונה היא יועצת לפיתוח אישי וקריירה, מתמחה בפיתוח וניהול קריירה בעולם הטק. ללירון ניסיון של מעל 20 שנה בהייטק, בעבודה מול ארגונים במגזרים השונים בארץ, וכיום היא מובילה תהליכים וסדנאות לפיתוח אישי, מנהיגות, וקריירה בארגונים, עמותות, מכללות, מרכזי קריירה, וב-JOLT- שם היא מובילה את תהליך הייעוץ והמנטורינג להסבה להייטק ומלווה עשרות אנשים בתהליכים אישיים וקבוצתיים לדיוק עצמי, פיצוח ותכנון הצעד הבא בקריירה.

>>>>>>


11:00-11:45 רפי פלג

תפיסת הבגרות השניה בפרישה

תפיסת הפרישה שהייתה נהוגה בעבר איננה רלוונטית בעידן שבו אנשים חיים עשרות שנים לאחר

סיום חיי עבודתם והם נהנים מיכולות תיפקודיות טובות. הבגרות השנייה מציעה פיתוח מרחב חדש של אקטיביות , תוכן ומשמעות בעזרת כלים ממוקדים.וכן מציעה אבחנה ברורה בין קריירה לבין בגרות שנייה. בהרצאה יוצג כלי טכנולוגי חדשני, ראשון מסוגו בעולם, לאבחון תעסוקתי אישי ממוקד בבגרות שנייה.


רפי פלג מדריך ומלווה אנשים בתהליכי פרישה מאז 1992. לפני כן מנהל משאבי אנוש בחברת תנובה.

<<<<<<

11:45-12:15 הפסקה

>>>>>>


12:15-13:00 חגית בכר אריאב ומאיה רענן

מחפשים עבודה באמצע הדרך - שיחה בשתיים

סקירה של שוק התעסוקה הישראלי בהיבט הגילאי, ניתוח האתגרים, החסמים וההזדמנויות העומדים בפני מחפשי עבודה מבוגרים באמצעות מקרי מבחן.

חגית בכר אריאב, חיה, חוקרת ונושמת את עולם התעסוקה ותעסוקת מבוגרים בפרט. עוסקת בליווי אישי וקבוצתי של מחפשי עבודה בתוכנית "אמצע הדרך".

מפתחת סדנא "להמשיך את עצמך מחדש" - סדנא להתחדשות מקצועית בגיל אמצע החיים. כיום חלק מצוות "הגילדה הדיגיטלית" שעוסקת בפיתוח פלטפורמה דיגיטלית לליווי תעסוקתי.

מאיה רענן, מנהלת משאבי אנוש ויועצת תעסוקתית בשני העשורים

האחרונים, כיום מנהלת תוכן בתחום התעסוקה בעמותת נטע- המרכז לפיתוח קריירה

ומנהלת שותפויות מעסיקים בתעסוקת מבוגרים בגו'ינט.


<<<<<<

13:00-14:00 מירב פירק

מאחורי הקלעים של תהליך הייעוץ

בואו לפגוש את הנועצים שלכם והפעם מהצד השני.

בפאנל, נשמע כיצד משתקפת חוויית הייעוץ מנועצים בשלבי קריירה שונים. סיפורי המקרה, יתוארו אל מול האתגרים וההזדמנויות כפי שבאו לידי ביטוי בהרצאות השונות במהלך יום העיון.

Come meet us on the other side....


מירב פירק היא פסיכולוגית תעסוקתית וארגונית מומחית במיון והערכת עובדים ובייעוץ קריירה. מלווה ארגונים בתהליכי ייעוץ למנהלים, ובניהול ופיתוח קריירה. מרצה ומנחת סדנאות בתחומי פיתוח קריירה ואבחון תעסוקתי ל-HR ובאקדמיה. בעלת קליניקה פרטית בת"א לייעוץ קריירה, הסבה, מיצוב לתפקיד, הכנה לראיונות והתמודדות עם משבר או דילמה תעסוקתית.

>>>>>>


14:00-14:15 סיכום וסיום
Comments


bottom of page