מבייבי בום לבייבי זום - משמעות העבודה ואתגריה בראי הדורותיום העיון יעסוק ביעוץ קריירה בראיה התפתחותית ודורית.

בחירות קריירה לאורך החיים מושפעות ממאפיינים דוריים של התקופה בה נולדנו, וממאפיינים התפתחותיים הקשורים לצרכים, לחסמים ולהזדמנויות מותאמות גיל. יום העיון יסקור את ההיבטים ההתפתחותיים והדוריים, ישים זרקור על המשותף והמבדיל ביניהם, ויצייד אותנו בכלים פרקטיים לתהליך יעוצי מיטבי, שמנכיח וממנף היבטים אלה.

מנחה - רונית מילר

08:35-08:40 רוית חגבי בלידשטיין, יו"ר איל"ת, יועצת קריירה ויועצת ארגונית

מילות פתיחה וברכה<<<<<<


08:40-08:45 פרופ' ניר קידר, רקטור המכללה האקדמית ספיר

מילות פתיחה וברכה


<<<<<<

08:45-09:30 יובל שפיר

להיחלץ מכוח הכבידה של בית הספר ולהצליח בקריירה

מערכת החינוך יצרה עולם של בוגרים עם ידע נרחב ביחס לעבר, חשבון ויכולת קריאה וכתיבה. אולם בוגריה מגיעים אלינו כעבור חמש, עשרים או ארבעים שנה עם תפיסות מעכבות, דפוסי חשיבה ארכאיים, ומחסור בכישורים עדכניים. בהרצאה נקרא בשם לחלק מההדים האלה מהעבר, ונסמן מקומות בהם נוכל 'לעדכן גירסא' ולחלץ אותם מתקיעות.

יובל שפיר הוא מייסד ומנכ"ל של iDecide - הדרכה ויעוץ לפיתוח קריירה. בעל נסיון של כ-25 שנים בהנחיה, בהדרכה וביעוץ. בעל שני תארים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית, כיהן בעבר כיו"ר האגודה הישראלית ליעוץ תעסוקתי ולפיתוח קריירה (אַיֶלת) וכיועץ בחברת מקינזי.

תחומי התמחות עיקריים: פיתוח קריירה בארגון, הטמעת תפיסות ארגון ידידותי לקריירה (כולל חיבור מעשי לאסטרטגיה ושילוב בשינוי ארגוני), קריירה ביזמות, חינוך לקריירה, הכוונה מקצועית, חיפוש עבודה איכותית בהתאמה למגוון אוכלוסיות יעד, וליווי עובדים ומנהלים בקריירה.

>>>>>>

09:30-10:00 רונית מילר

עשרים-שלושים ומה שביניהם: אתגרי הקריירה בעשור השלישי לחיינו

מה לא נאמר עליהם? הדור האבוד, דור הקנגורו, דור הבומרנג ועוד ועוד... בהרצאה ננסה להבין מה מאפייניו של אדם בוגר, האם צעיר וצעירה בדור הזה יכולים להיקרא "בוגרים"? מה מטריד אותם, מהן הציפיות שלהם מעולם העבודה בפרט ובחיים בכלל וכיצד אנחנו יועצי ויועצות הקריירה יכולים לסייע להם ביתר דיוק.


רונית מילר היא חברת סגל אקדמי במכללת ספיר ובאוניברסיטה הפתוחה זו השנה העשרים ושמונה. מרצה בתחומים של ניהול, קריירה ומיתוג עצמי. מלווה סטודנטים בשנה האחרונה ללימודיהם במסגרת הקורס "למידה מבוססת התנסות" הידוע בשמו "תכנית המתמחים" במגוון מחלקות ומאמינה באמונה שלמה שתפקיד האקדמיה להקנות תשתית ידע תיאורטית במקביל לכלים ומיומנויות להשתלבות מיטבית בשוק העבודה. לאחרונה מוניתי לתפקיד המתאמת בין האקדמיה לשוק העבודה במכללה ואני נרגשת לקראת עשייה ברוכה בתפקיד. בכובע השני משמשת כיועצת קריירה ומאמנת תעסוקתית, מובילה את פורום דרום של איל"ת זו השנה השלישית.

<<<<<<

10:10-11:00 לירון יונה

מעצבים קריירה באמצע החיים

משבר הקורונה הביא לפתחי את ההזדמנות ללוות עשרות אנשים, רובם סביב גילאי 40 , שבחרו לעשות שינוי באמצע החיים. מה עבד? ומה פחות? והאם יש נוסחה להצלחה? בהרצאה זו ריכזתי את האתגרים המרכזיים והתובנות שצברתי במהלך הדרך, יחד עם כלים פרקטיים ליישום בתהליך.

לירון יונה היא יועצת לפיתוח אישי וקריירה, מתמחה בפיתוח וניהול קריירה בעולם הטק. ללירון ניסיון של מעל 20 שנה בהייטק, בעבודה מול ארגונים במגזרים השונים בארץ, וכיום היא מובילה תהליכים וסדנאות לפיתוח אישי, מנהיגות, וקריירה בארגונים, עמותות, מכללות, מרכזי קריירה, וב-JOLT- שם היא מובילה את תהליך הייעוץ והמנטורינג להסבה להייטק ומלווה עשרות אנשים בתהליכים אישיים וקבוצתיים לדיוק עצמי, פיצוח ותכנון הצעד הבא בקריירה.

>>>>>>


11:00-11:45 רפי פלג

תפיסת הבגרות השניה בפרישה

תפיסת הפרישה שהייתה נהוגה בעבר איננה רלוונטית בעידן שבו אנשים חיים עשרות שנים לאחר